ŞAMPUANIN KLİNİK TEST SONUÇ RAPORU

ŞAMPUANIN KLİNİK TEST SONUÇ RAPORU

Write By: selmanadmin Published In: Araştırmalar Created Date: 2014-09-20 Hits: 4235 Comment: 0

"Plasenta ekstreli şampuan ve saç bakım kremi saçları uzatan, bakım yapan, güzellik ve parlaklık katan ürün olarak önerilir. 

Şampuan ve saç bakım kremi saç dökülmesini durduran ve yeni saç büyümesini sağlayan ürün olarak da kullanılabilir.". – Prof. A.A. Kubanova, RF DDVE başkanı.

Rusya’da gençleşme araştırmaları geçtiğimiz yüzyılın 20ci yıllarından itibaren yapılmaktadır. Plasenta ektresinin özelliklerini ilk Rus doktor N.F.Filatov keşfetmişti. 1934 yılında professor Filatov dondurulmuş plasenta özünü yanık ve yara tedavisinde uygulamaya başlamıştı. Bu uygulama plasentanın daha derin incelenmesine yol açmıştı. 1975-1990 yıllar arası ülkemizde birçok enstitü ve laboratuarlar plasenta araştırma çalışmalarını sürdürmüştü. Plasentanın cilt ve saça olan etkileri bu dönemde keşfedilmişti. 1999 yılında birçok uzman bir araya gelerek Evinal şirketini kurdular. Bilim adamları bilgilerini tecrübelerini birleştirerek Evinal plasenta ekstreli kozmetik ürünlerinin üretimine başladılar. Bugün Evinal şirketinin iki markası var: «Evinal» ve «Cosmedic Laboratory».

Evinal üretimi uluslararası ISO-9001, sertifikalarına uygun olarak yapılmaktadır. Bilim ve araştırma laboratuarlarımız GMP standartlarına uygundur.

Kozmetik üretiminde şirketimiz plasenta liposom kapsülleme yöntemini kullanmaktadır. Bu yöntem plasenta moleküllerinin cilde daha derin nüfuz ederek geçmesini sağlıyor. Plasenta ham maddesi olarak şirketimiz in-vitro şartlarında büyümüş plasenta kullanılmaktadır. Şirketimizde biyoloji, tıp doktorları ve bilim adamları çalışmaktadır.

-