PLASENTA KOZMETİĞİNİN DİĞER KOZMETİKLERDEN FARKI NEDİR?

PLASENTA KOZMETİĞİNİN DİĞER KOZMETİKLERDEN FARKI NEDİR?

Write By: selmanadmin Published In: Araştırmalar Created Date: 2014-09-18 Hits: 8662 Comment: 0

Anti-aging ve cilt bakımını sağlayan normal kozmetik ürünlerinin etkisi kısa zamanlı ve yüzeyseldir. 

Geleneksel kozmetik ürünleri yaşlılık belirtilerini gizliyor, plasenta kozmetiği ise-yaşlanma sebeplerini ortadan kaldırıyor. Plasenta kozmetiğinin anlamı – genç yaşlarda olduğu gibi, cilt hücrelerinin çalışmasını sağlamaktır.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Yaşlılık sürecinde, cilt hücrelerinde beslenme maddeleri azalmaktadır. Yeterli beslenemeyen hücreler şekilleri değişmiş protein üretmeye başlarlar (kolajen, elastin vb.). Kolajen ve elastinlerin işlevleri değişiyor ve sonucunda kırışıklıklar oluşuyor.

Genç hücreler ise düzgün kolajen ile elastin üretiyor ve bu maddeler cildin elastikiyetini sağlıyor. Yıllarla birlikte hücrelerin kolajen üretimi azalıyor. Bu azalmadan dolayı cilt elastikiyetini kaybediyor ve sarkıyor. Ciltte kırışıklıklar oluşuyor.

Çoğu kozmetik şirketlerin kırışıklar karşıtı ürünleri vitamin, aminoasitler, mikro elementler gibi besleyici maddeler içeriyor. Fakat bilindiği gibi cildin beslenmesi (95%) kılcal damarlar vasıtasıyla yapılıyor. Başka bir deyimle, cilt beslenmesi bizim beslenmemize bağlıdır: yediklerimize ve sindirim sistemimizin çalışmasına. Kısacası, çok sayıda besleyici madde içeren kremin cildimize pek faydası olmaz, tam tersi, bazen kremler cildimizin daha da acıkmasına neden olabiliyor. Fizyolojik yapımıza göre, cildimiz kılcal damar vasıtasıyla beslenir, yani ‘içeriden’.

Bu yüzden, cilde krem sürüldüğünde, beyine ‘beslendim’ uyarısı iletiliyor ve kılcal damarlar cilde besleyici maddeler getirmiyor. Hâlbuki kremin içerdiği maddelerin sadece %5 cilt tarafından emiliyor. Ciltte oluşan madde eksikliği yaşlanma sürecini hızlandırıyor. Hyalüronik asit içeren kremler de geçici olarak, göze görünür gençleşme sağlar. Fakat kremin kullanılmaması durumunda, çok derin kırışıklıklar ortaya çıkabiliyor.

-