PLASENTA KOZMETİĞİ NEDİR?

PLASENTA KOZMETİĞİ NEDİR?

Write By: selmanadmin Published In: Araştırmalar Created Date: 2014-09-18 Hits: 4389 Comment: 0

Bugünün plasenta kozmetiği demek, çağdaş araştırmanın, kozmetikte yüzyıllarca kullanılan doğal malzeme ile birleşimi demektir. 

 

Bugünün plasenta kozmetiği demek, çağdaş araştırmanın, kozmetikte yüzyıllarca kullanılan doğal malzeme ile birleşimi demektir. Plasenta molekülleri, başka bir deyimle ‘sinyal molekülleri’, içerdikleri lipozom sayesinde, ciltten kolayca geçerek cilt hücreleri reseptörlerine nüfuz ederler. Bu ‘anahtarın kilide girmesi’ ana biyokimya işlemlerinin aktivasyonunu sağlıyor. Böylece, plasenta molekülleri cilt hücrelerini aktive ederek, hücrelerin gereken maddeleri üretmesini sağlıyor. Bu çalışmanın sonucunda cilt öyle bir duruma geliyor ki, ölen hücrelerin yerine, yeni, genç hücreler oluşmaya başlıyor. Plasenta ekstresi cilt hücrelerinin bölünerek çoğalmasını, eskiyen keratinlerin yok edilmesini sağlıyor; antioksidan ve anti-aging özellikleri cilt hücrelerdeki radikalleri bloke ederek cildin yaşlanmasını geciktiriyor. Çoğalan yeni hücreler ve doğal anti-aging süreci yüzün gençleşmesini sağlıyor. Plasenta maddeleri, cilt hücrelerinin ‘gençliğini’ hatırlamasına neden oluyor.

Plasenta ekstresi içeren kozmetik ürünleri genç (20-30 yaşlar) cilt için destek amaçlı kullanılır. Plasenta içeren kozmetik ürünleri olgun (30 yaş ve sonrası) cilt için önerilir. Çünkü bu yaştan itibaren cildin yenilenmeye ihtiyacı var. Biz plasenta içeren birçok ürün sunuyoruz: jel, losyon, yüz kremleri, el ve vücut kremleri. Çoğunlukla, 30 yaştan sonra yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Cildin kolajen ve elastinleri azalıyor. Bu maddelerin azalması, cildin elastikiyetini azaltıyor. Elastikiyetin azalmasından dolayı kırışıklıklar oluşuyor ve yüz çevresi değişiyor. Ayrıca, bu yaşlarda cilt direncini sağlayan hücre sayısı da azalmaktadır. Bunun sonucunda, cilt dış ve iç etkenlere karşı korunmasız kalıyor. Plasenta kozmetiği cildin yenilenmesini ve yaş oranının düzelmesini sağlıyor.

Plasenta ekstresi içeren kozmetik ürünlerinin kullanılması yaşlanmayı geciktirmekle birlikte cildin gençleşmesini de sağlıyor. Bu yüzden bugün plasenta kozmetiği cilt gençleşmesinin en etkili yolu olarak biliniyor.

-